Web Sitesi Tasarımı

 

Web Sitesi Tasarımı ve Yazılı Hakkında Bilmeniz Gerekenler !... 

Web siteniz online görünürlüğünüzün ve markanızın güncel trendlere ne kadar adapte olabildiğini göstermenizin en önemli aşamasıdır. Web-sitesinde oluşabilecek basit hatalar, müşterinizin gözünde markanızı, tabiri caizse “ucuza kaçmış” olarak gösterebilir. Çünkü sizin fikir sahibi olmayıp önem vermediğiniz bu mecra, günümüzde 13-15 yaşındaki gençlerin bile becerebildiği güncel bir trendtir. Web sitesi yapımında 4 önemli faktör vardır:

Tasarım

Web sitesi tasarımının özgün bir çizgisinin olması, doğru renklerin doğru görsellerle birleştirilmiş olması gerekir. Olabildiğince gereksiz detaylardan sıyrılmış şekilde, şirketinizin, müşteriye vermek istediği bilgiyi en kolay ve en anlaşılabilir şekilde vermek web tasarımın en önemli ayağıdır. Tabii ki bununla birlikte, güncel tasarım trendlerinin takibi ve mobil cihaz uyumluluğu, web tasarımcı tercihinde önemli unsurlardan biridir. Çok gerekmedikçe sitenizde dolar kuru, hava durumu, haber modülü gibi detaylardan uzak durun. Tasarım imkanlarını bir süsleme aracı olarak değil, kullanışlılığı artırması gereken bir araç olarak görün.

Kod Yapısı

Websitenizin kod yapısının güncel trendlere uygun olması, özellikle mobil cihazlarda sorun çıkarmaması ve herşeyden önemlisi sürdürülebilir olması çok önemlidir. Günümüz teknolojisinde bir çok hazır kod yapılarıyla hızlı bir şekilde web-sitesi sahibi olmanız mümkündür. Bu tür kod yapılarının hız ve fiyat avantajı göz ardı edilemezken, bazı dezavantajları da vardır. Dolayısıyla bu tür kod yapılarında azda olsa bir risk ve beraberinde sürekli bir yazılım güncelleme ihtiyacı vardır. Kreactif Medya Grup olarak, hızlı ve uygun fiyatlı web-sitesi ihtiyaçlarına yönelik, yazılımını kendimiz geliştirdiğimiz kobi plus paketlerini aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

www.kobiplus.com.tr

Güvenlik

Güvenlik açığı bazen servis sağlayıcınızdan, bazen siyasi bir krizin patlak vermesiyle artan hacker faaliyetlerinden, bazen de şirketinizde çalışan kötü niyetli biri aracılığıyla olabilir. 100% güvenli bir web-sitesi günümüz şartlarında maalesef mümkün değildir. Fakat fazla bilgi sahibi olmadığınız bir platformda çözüm ortağınız 100% ulaşılabilir ve güven veriyor olması mümkündür. Web-sitesi güvenliğinde önemli olan güvenlik açıklarını olabildiğince minimum seviyeye indirip, olası bir kriz durumunda en kısa sürede aksiyon alabilmektir. Web-sitesi bilgilerinin düzenli yedeklenmesi ve mail adreslerinin aktif şekilde çalışıyor olması büyük önem taşır.

Dönüşüm

Çok güzel tasarımlı bir web-sitesi yaptırdınız. Yazılımı harika, güvenliği şahane! Fakat her tanıtım mecrasında olduğu gibi web-sitesini niye yaptığınızın bilincinde olmanız gerekir. Sadece web-siteniz olmuş olması için yapmış olmanız büyük bir hatadır! Günümüz ticari modellerinde bir çok markanın en büyük perakende satış kanalı web-siteleridir. Potansiyel müşterilerinize vermek istediğiniz mesajı iyi belirleyin! Doğru hedef kitleye doğru mesajı verdiğinizde, web-sitesinden gelen taleplerin ciddi oranda satışınızı artırdığını göreceksiniz.

 

 

 

İlgili İşler: