Medya İlanları Tasarımı

Medya İlanları ve İlan Tasarımı

“Artık masaüstü yayıncılık bitti”, “dijital yükselişte”, “dergi okuyan kaldı mı?” demeyin… Masaüstü yayıncılığın pazar payı hala milyar TL’nin üzerinde ve 2016 yılı itibariyle daha da yükselmesi öngörülüyor. Peki dijitalin yanında medya ilanlarını nasıl daha verimli kullanabilirsiniz?

 

   

360 derece kampanyalar

360 derece bütünleşik reklam kampanyaları, açık hava, dijital, medya ilanları gibi mecralarda yürütülen ve aynı dili konuşan kampanyalardır. Bu kampanyalarla “yeniden pazarlama” olarak türkçeye çevrilen re-marketing algısı ile, müşterilerinize dijital ortamda gördüğü bir kampanyanızı aynı zamanda gazete ve bill-boardlarda da göstererek bu kampanyayı, müşterilerin zihinlerinde pekiştirmiş olursunuz.

 

Offline Ortamları ve personaları doğru kullanın

İnternet erişimine ulaşmanın mümkün olmadığı yerler (uçak seyahatleri) ve internet erişimine alışık olmayan kullanıcılar (6 yaş altı, 60 yaş üstü) medya ilanlarının başlıca hedef kitlelerindendir. Bir düşünün, uçak seyahatinde, dünyada ne olduğundan habersiz zorunlu bir bekleyişin içindesiniz ve haliyle zaman geçirecek birşeyler bulmak  ve oyalanmak istiyorsunuz. Dergi ilanları işte tam bu noktada devreye giriyor. Potansiyel müşterilerinizin sıkılmaya en yatkın olduğu noktada devreye girin ve zekice hazırlanmış metinlerle onlara kampanyanızdan bahsedin.

 

 

Hedef Kitle

Bazen hiç ummadığınız insanlara çok farklı kanallar aracılığıyla ulaşabileceğinizi görmüşsünüzdür. Medya ilanı vereceğiniz kurumdan hedef kitle analizi talep edin. Hangi segmente, hangi yaş grubuna, nerede ve nasıl ulaşacağınız hakkında bir kaygınız yoksa birşeyleri yanlış yapıyor olabilirsiniz. “Benim ilanımı herkes duysun” demek etrafa rastgele ateş etmekten başka birşey değildir. Bu nedenle hedefinize odaklanın ve doğru medya ilanı ile onu tam onikiden vurun!

 

İlgili İşler: