Logo Tasarımı

Logo Tasarımı nedir? 

Sanayileşme sonrası artan şirket sayılarıyla beraber, rakiplerden sıyrılmak için türlü yöntemler denendi. PR, Ürün kalitesi, Hizmet Çeşitliliği ve Kurumsal Kimlik öğeleri bunlardan bazıları... Görselliğin, müşteri üzerinde bıraktığı etkinin göz ardı edilmemesi gereken bir gerçek olduğu anlaşılınca da şirketler, markalarını müşterilerin zihnine kazımak için logo tasarımlarının önem sırasını ve bütçesini artırdılar.

Binlerce yıldır, markaların, ülkelerin ve hatta dinlerin logoları, zihnimize kazınarak, gördüğümüz yerde bize o markayı hatırlattı. Şöyle bir düşününce zihninizde kalıcı yer edinen logoların olabildiğince sade olduğunu göreceksiniz. Nike’ın çengeli, Apple’ın elması, Mercedes’in müthiş amblemi… Buradan da anlaşılacağı gibi doğru logo, görüldüğü yerde harfler olmasa da görsel olarak kendini okutan, markayı anımsatan ve unutulması imkansız sadeliktedir.

Kısacası, “ama ben mercedes değilim ki” demeyin! Sektörün mercedes’i imajını vermek için Logo Tasarımının bir markanın kimliğini rafine şekilde temsil eden en önemli görsel öğe olduğunu sakın unutmayın.

Amacınız yeni bir logo yapmak değil, sadece var olan logonuzu yenilemek ve revize etmekse, Logo Revizyonu yazımızı okumanızı öneriyoruz..

 

 

İlgili İşler: