Ofset Basım Promosyon Ürünleri

 

OFSET BASIM PROMOSYON ÜRÜNLERİ

Her ne kadar promosyon denince akla ilk olarak ajanda, kalem, duvar saati gelse de, promosyon, tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış bir çalışmadır. Promosyon katalogları ve web sitelerinden bağımsız düşünerek kendi aklınızdaki promosyonu, ofset matbaalarla rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Herkesin günlük yaşamda, ofisinde kullandığı, ancak para verip almayacağı şeyler vardır. Örneğin, küp blok notlar yada akla ilk gelenlerden “unutmayın” kartları gibi. Hal böyle iken ofis hayatının bu vazgeçilmez öğelerini doğru sezonda, doğru hedef kitleyle başarılı bir promosyon çalışmasında kullanabilirsiniz. İşte ofset basım promosyon ürünlerine bazı örnekler:

 

1- Küp Blok Notluk

Vazgeçilmez ofis malzemesi! Yoğun mesailer boyunca almanız gereken notları farkında olmadan hep elimizin altındaki bu küp bloklara alırız. Herkesin masasında mini bir billboard reklamı gibi markanızı temsil edecek küp blokları, matbaalarda özel tasarımlarla ürettirebilirsiniz. Dolayısıyla konvansiyonel promosyon ürünlerinde olduğu gibi boy, renk, materyal seçenekleri sınırlı sayıda değil. Tamamen marka kimliğinizin tasarımına bağlı.

2- Unutmayın Kartları

Ah şu alışıldık yöntemler! Elimizin altında binlerce dolarlık tabletler ve telefonlar olmasına rağmen hala unutmak istemediğimiz bir şeyi garanti altına almak için ya elimize yada unutmayın kartlarına yazarız. Yoğun mesai stresinin yönetiminde önemli rol oynayan unutma kartları, küçük boyutunun aksine büyük işlevselliği olan bir promosyon ürünüdür. Bu kartları logonuzun renginde, istediğiniz boyda ve kağıt kalınlığında matbaanıza yaptırabilirsiniz.

 

defter

3- Defter & Bloknot

Yönetici asistanlarının başucu ürünü! İster üst düzey yönetici asistanı olun, ister üniversite öğrencisi, ister mobilya ustası… Defterler ve doğru tasarlanmış bloknotlar her zaman ihtiyaçtır! Ajanda tarzında yıllara aylara bölünmüş bir işlevselliktense, üzerindeki çizgilerin yatay ya da kareli olmasını önemseyenler için, ofset merkezlerinden dilediğiniz renkte ve ebatta bloknotlar ürettirebilirsiniz. Unutmayın her matbaa ürününde olduğu gibi, sayı arttıkça ürünün birim fiyatı düşer.

 

masa takvimi

4- Takvim

Tıpkı küp bloklar gibi mini bir billboard işlevselliğindedir masaüstü takvimleri. Belki teknolojinin gelişmesiyle beraber tarihi öğrenmek bu kadar büyük bir mesele olmasa da, içerdiği görseller, renkli illüstrasyonlar yada sosyal sorumluluk içeren bir imaj; takvimi, masanın en kıymetli yerine koymak için yeter de artar bile. Unutmayın, promosyon ürünün görselliği bazen fonksiyonelliğinin ötesinde bir marka algısı oluşturabilir. Tıpkı yıllardır basılan pirelli takvimlerinde olduğu gibi.

 

hediye seti

5- Kutu

İster tüm bu promosyon çalışmanızı tek bir pakette toplamak için, ister tamamen bağımsız bir çalışma olarak. Bunca zamandır gözümüzün önünde olan kutular popülerleşerek ciddi bir pazar oluşturmuştur. Ikea gibi parekende mağazalarında bile boy boy, desen desen dekoratif amaçlı kutular büyük bir raf kaplamakta. Dolabınızın üstüne eski evraklarınızı da koyabilirsiniz, çekmecenize küçük mücevherlerinizi de. Ürettireceğiniz kutuların görselliğini sakın göz ardı etmeyin. Çünkü artık “kutu” diyince insanların aklına “pizza kutusu” yada “kahverengi büyük koliler” yerine Markafoni’nin işlevsel kutuları, Ikea’nın dekoratif kutuları geliyor. Tüm bu promosyon çalışmanızı tatlı bir VIP kutu içinde sunarak da güzel geri dönüşler alacağınıza emin olabilirsiniz.

 

bloknot promosyon

Bir ufak teknik bilgilendirme: Ofset matbaalar toplu üretimde kalıp mantığıyla çalıştığı için, siz 10 tane de sipariş verseniz 10.000 tane de sipariş verseniz bir kalıp oluşturulmak zorunda ve zaten siparişin masrafını artıran da bu kalıptır. Dolayısıyla 500 hatta 1.000 adetin altındaki siparişlerinizde ofset değil de dijital matbaaları tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Ancak bu birim fiyatını mutlaka etkileyecektir.

İlgili İşler: