Seo Hizmetleri

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Hizmetleri

Arama motoru optimizasyonu sitenizin online görünürlüğünü artıran en önemli faktördür. Google’dan gelen trafikten pay almak üzere yüksek sıralarda listelenmek, önünden çok insanın geçtiği yoğun bir caddede vitrininiz olmasına benzer. Düşünsenize, bill-boardlara verdiğiniz bir futbol ayakkabısı reklamını kadın-erkek-çocuk herkes görürken, internet üzerinde sadece futbolla ilgilenen insanlara bir “tık” sayesinde ulaşabilirsiniz. Dolayısıyla doğru kitleye doğru kanallardan ulaştığınız zaman da, tanıtım bütçenizi daha verimli kullanmak için fırsat bulmuş olursunuz. Arama motoru optimizasyonunda dikkat edilmesi gereken başlıca konular şunlardır:

 

1- SEO hizmetinde garanti verenlere güvenmeyin! Google, Sürekli güncellenen algoritmalarının sadece belli bir kısmını halka arz eder.

 

2- SEO’da hile yapmayın! Kısa sürede yüksek sıralamalara ulaşabileceğiniz hilelerden kaçının. Google bunları farkettiğinde web-sitenizi bir daha üst sıralara çıkamayacağınız şekilde engeller.

 

3- İçeriğe önem verin! İçerikler, sitenizin ne hakkında olduğunu hem kullanıcıya hem de google robotlarına anlatmanın en kolay yoludur. Doğru içerikler sosyal medya üzerinde sizden bağımsız olarak paylaşılıp yayılacağı için online görünürlüğünüze etki edecektir.

 

4- Kod yapınıza önem gösterin. Sitenizin kaç saniyede açıldığı yada mobil uyumlu olması, üst sıralarda listelenmek için önemli bir koşuldur. Çünkü google hiç bir kullanıcısına yavaş açılan bir kaynağı ilk sırada göstermek istemez.