Açıkhava Reklamları

Açıkhava Reklamları Bazen En İyi Çözümdür...

Açıkhava reklamları, cıvıl cıvıl şehirlerin vazgeçilmez mecraları! Peki açıkhava reklamları diyince aklınıza ne geliyor? Tabelalar, yol levhaları?

Açıkhava reklamları, dış mekanda kullanılan tüm tanıtım mecralarını kapsayan en eski reklam yöntemidir. Logolarla kaplanmış araçlar, binalardan taşan kola şişelerinden tutun elektrik panolarına yapıştırılan küçük stickerlara kadar hepsi açıkhava reklamlarının bir parçasıdır. Peki bu geniş mecrayı doğru kullanmanın yöntemleri nelerdir?

 

 

1- Lokasyonu Doğru Tanıyın

Reklam verdiğiniz billboardın, otobüs durağının lokasyonunu iyi belirleyin. Üniversiteler, okullar, hastaneler, havaalanları spesifik hedef kitleye ulaşmak için önemli lokasyonlardır. Gerekirse bir kaç gün reklam vermeyi düşündüğünüz alanın önüne gidin ve gözlemleyin.

 

2- Sezonları Gözardı Etmeyin

Yaz ve kış aylarında satılabilecek ürünlerin yelpazesi değişiklik gösterirken, açıkhava mecralarının hedef olarak tanımladığı insanların profili de değişmektedir. Tatiller, işçi-okul sezonları, bayramlar ya da yılbaşı reklam sezonlarında büyük rol oynar. Hedef kitlenizi doğru tanırsanız belki de en ekonomik sezonda en verimli reklamı yapabilirsiniz.

 

3- Teknolojiler

Her mecrada olduğu gibi teknolojileri gözardı etmeyin. Solmuş renklerle caddelerde dolaşan bir araç giydirme uygulamanız size avantajdan çok dezavantaj sağlayacaktır. Teknolojileri biraz daha yaratıcı kullanmaya özen gösterin! Son yıllarda açıkhava reklamları ile sosyal medya kampanyaları birleşerek, işin içine interaktivite de dahil edildi ve ortaya şahane uygulamakar çıktı.

 

4- Uyumluluk

Kampanyanız web sitenizde, broşürünüzde neyse açıkhavada da o olsun. Müşteriye dokunduğunuz noktalar farklı olsa da mesajınız aynı olmalı! Çünkü reklamın amacı, vermek istediğiniz mesajı farklı kanallarla hedef kitlenin zihnine kazımaktır.

 

İlgili İşler: