Mobil Uygulamalar

Mobil Uygulamalar (Aplikasyon)

Markanızın müşteriyle iletişim kurabildiği tüm mecralar, kampanyalarınızı duyurmak amacıyla sizin için önem taşır. Mobil cihazlarla tüm potansiyel müşterilerinizin cebinin içine kadar girebileceğinizin farkındasınız. Peki şirketiniz için doğru bir mobil uygulama nasıl olmalıdır?

 

 

1- Problem Tespit Edin

Müşterilerinizin satın alma aşamasında yaşadığı problemleri gözlemleyin. Analitik verileri kullanarak çıkardığınız bu sorunlar için makul çözümler üretin. Çünkü kullanıcılar, mobil cihazlardan hayatlarını kolaylaştıracak çözümler bekliyor. Bu beklentiyi göz ardı etmeyin.

Şeytani Not: Eğer mobil uygulama yapmakta kararlıysanız ama şirketinizin müşteriyle olan ilişki noktasında bir problem yoksa, problemi kendiniz yaratın.

 

2- Samimiyete İnanın

Müşterinizin cebine girecek kadar yakınlaştınız. Peki ama bu iletişimin devamlılığını nasıl sağlayacaksınız? Kurumsal yapının getirdiği resmi dilden biraz uzaklaşın. İnsanların uyumadan önce incelediği, otobüste giderken arkadaş muamelesi yaptığı hatta WC’de elinden düşürmediği bir cihazın içinde olduğunuzu unutmayın. Bu yüzden böyle bir mecrada fazla resmi bir dil kullanmak iletişimin esaslarına ters düşer ve sizi kullanıcıdan uzaklaştırır.

 

3- Teknoloji

Teknolojiyi takip edin! Eğer edemiyorsanız, teknolojiyi takip edenlerle çalışın. Çünkü mobil uygulamanızın sınırlarını teknoloji belirler. Günün belli saatinde uyarı veren, mağaza önünden geçerken indirim kazandıran, belli lokasyonlarda size bildirim sağlayan teknolojiyi göz ardı ederseniz, rakiplerinizin uygulamaları sizinkilerin üzerine çıkar. Unutmayın, Mobil kullanıcı nankördür ve çabuk tüketir. Kullanıcı memnuniyetini üst seviyede tutmak da onu yeni teknolojilerle şaşırtmaktan geçer.

 

 

İlgili İşler: