Amerikan Servis

Restaurant Ürünleri ve Amerikan Servis Tasarımı

Restaurant, tad alma duyusuna doğrudan hitap eden bir işletme olduğundan bir çok pazarlama unsuru aktif olarak bu mecrada müşterilerle buluşur. Örneğin, kafelerde bulunan bira altlıkları, ıslak mendillerin arkasına alınan banka reklamları gibi… Bunların başında gelen Amerikan servis neredeyse artık tüm restaurantlarda kullanılmaktadır. Peki amerikan servis yaptırırken nelere dikkat etmek lazım?

 

1- Müşterinizin onun üzerinde yemek yiyeceğini unutmayın!

Dergi ilanlarında kullanabileceğiniz bir çok yaratıcı reklam fikri amerikan serviste işe yaramayabilir. Görseldeki ufacık bir detay, itici bir cümle, uygunsuz bir konsept yemek yiyen insanın hassasiyetlerinin çok dışında olacağı için ters tepme ihtimali yüksektir. Bu nedenle amerikan servis üzerinde, müşterilerinize daha iştah acıcı cümlelerle yaklaşın. Unutmayın ki, amerikan servisler birazdan müşterinin önüne gelecek yemeğin lezzetini pekiştirmek içindir. Onu kuşkulandırmak için değil...

 

2- Dijital entegrasyonları gözardı etmeyin!

Yemek gelene kadar insanların çoğu masada oyalanacak birşeyler ararlar. Çoğu kimse kürdanları karıştırırken, masa örtüsünün desenlerini eliyle takip ederken, kimileri de cep telefonuyla uğraşır. İşte size muhteşem bir fırsat, cep telefonuyla uğraşan ve minimum 20 dk bekleme süresi olan bir potansiyel müşteriye amerikan servis üzerindeki QR kod ile merak uyandırıcı bir mini kampanya yapabilirsiniz. Hatta tanıtım bütçenizi zorlayıp artırılmış gerçeklik uygulaması da amerikan servis üzerinde eğlenceli bir kampanya yürütmenize yardımcı olacaktır.

 

3- Kendinizden bahsedin!

Bir çok mecrada satıcının kendinden bahsetmesi değil, alıcıya katacağı değerden bahsetmesi uygun görülmektedir. Fakat amerikan servislerde bu çark biraz tersine dönebilir. Müşterinin önüne gelecek tabağı hazırlarken duyduğunuz kaygıları, kalite standartlarınızı, lezzet serüvenini doğru şekilde anlatırsanız, müşterinin beklediği her dakika, bir “gecikme” olarak değil “çok uğraş gösterilen bir lezzet şöleni” olarak algılanacaktır.


 

İlgili İşler: