Cephe Konsept Tasarımı

Cephe Konsept Tasarımı İle Markanızı Bir Adım Öne Taşıyabilirsiniz.

Modern şehirlerin çarpık yapılaşmasının oluşturduğu görüntü kirliliğine tek pansuman doğru dizayn edilmiş dış cephelerdir! Cephe konsept tasarımları bir binanın değiştirmesi çok zor elbisesi ve imajıdır. Peki cephe konsept tasarımında nelere dikkat etmek gerekir?

 

1- Malzemeyi Tanıyın

Dış cephenizde kullanılacak malzemeyi tanıyın. Yeni çıkan malzemeler her zaman heyecan yaratsa da, daha sonradan hayal kırıklığına dönüşebilir. Kullanacağınız malzemenin uygulanmış halini, mümkünse üzerinden 1-2 yıl geçmiş versiyonunu inceleyin. Muhtemel sorunları yerinde görün.

 

2- Tasarım

Bırakın tasarımcınız sizin için en uygun en kullanışlı cephe konseptini tasarlasın. Kendi vizyonunuzu işin içine dahil etmek için beğendiğiniz örnekleri paylaşarak tasarımcınızın işini kolaylaştırabilirsiniz. Fakat şunu hiç unutmayın, iyi bir cephe, hatta iyi bir tasarım detaylarla boğulmuş değil, sadelikle yanında bulunan örneklerinden sıyrılandır. Cephe konsept tasarımı yapan mimarınızın sadelikten yana olduğuna emin olun. Ve çoğu zaman bu bilinç, maliyetleri farkında olmadan düşüren önemli etkenlerden biridir.

 

3- Bölgeyi İyi Analiz Edin

Yaptıracağınız cephe tasarımı size ait bir bina da olabilir, bayinizin hiç bilmediğiniz bir şehirde yaptırdığı bir konsept tasarım da olabilir.... Malzemenin uygulanacağı bölgeyi, şehri ve cepheyi iyi analiz edin. Çok estetik ve ucuz bir malzemeyle Ankara’da harikalar yaratabilirken, bu malzeme Trabzon’un neminden etkilenip kabarabilir, Elazığ’ın güneşinden etkilenip 1-2 yıl içinde solabilir. Bölgeyi doğru analiz ettikten sonra, garantili cephe malzemeleri kullanmayı ihmal etmeyin.

 

İlgili İşler: